Ana Menü
Kısa Mesajlar
Site Yöneticisinin Mesajları

24-10-2022 02:09
Üyelik sistemi şu anda aktif değildir. İhtiyaç olduğunda kullanılmak üzere eski üyeler, sistemimizde kayıtlı olarak bulunmaktadır.
Hakkımızda


KISACA  BİZ  KİMİZ


Peygamber efendimiz sav. ile başlayan, Ebû Bekr Efendimizle ilk halkasını oluşturan, Selmân-ı Fârısi, Kâsım bin Muhammed, Câfer-i Sâdık efendilerimiz ile devam edip Bahâuddin Şâh-ı Nakşibend Efendimiz ile sistemleşen tarikatımız, aradaki birçok şeyh efendilerimizden sonra Abdurrahman-ı Tâği, Şeyh Muhammed Sami Erzincâni, Şeyh Muhammed Beşir Erzincâni, Dede Paşa Bayburdi (Musa Baştürk), Abdurrahim Reyhan Erzincâni yoluyla Ahmed Remzi Genel Efendi Hazretlerine ulaşmıştır.
 

Ahmed Remzi Genel Efendi Hazretleri aslen Trabzon/Çaykara/Uzungöl'den olup, Uzungöl'de medrese ve arapça eğitimini tamamladıktan sonra yine Uzungöl'de medrese hocalığı yaptığı sıralarda Dede Paşa Hazretleriyle tanıştıktan sonra onun emriyle Erzincan'a gelmiş, Erzincan'da kadrolu imamlık yapmış ve bu görevden emekli olmuştur. Şeyhlik yetkisini şeyh efendisi Abdurrahim Reyhan Erzincâni Hazretlerinden "gökten hilafet hırkası indirildi ve sana giydirildi" ifadeleriyle almıştır.


Ahmet Remzi Genel Efendi Hazretleri zamanımızın en büyük eksikliğinin "doğru iman etmek" olduğunu belirleyerek, tarikata iman rehberi olan Bediuzzaman Said Nursi Hazretlerinin Risale-i Nur eserini almış ve sohbetleriyle yanlış iman etme hastalığına çare olmuştur.


Ahmet Remzi Genel Efendi Hazretleri tarikata Risale-i Nur'u alarak tarikatla nurculuğu birleştirdiği için yolumuza NAKŞİNUR adını vermiştir.

Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Site Yöneticisinin Yorumları.