Ana Menü
Kısa Mesajlar
Site Yöneticisinin Mesajları

24-10-2022 02:09
Üyelik sistemi şu anda aktif değildir. İhtiyaç olduğunda kullanılmak üzere eski üyeler, sistemimizde kayıtlı olarak bulunmaktadır.
Selaten Tuncina

<< Önceki Sayfa

صَلاَةً تُنْجِينَا
Selaten Tuncina Duası

Selaten Tuncina

اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ ٰالِ سَيِّدِنَامُحَمَّدٍ﴿﴾ صَلاَةً تُنْجِينَا بِهَامِنْ جَمِيعِ ﭐْلاَهْوَالِ وَﭐْلاٰفَاتِ﴿﴾ وَتَقْضِى لَنَا بِهَاجَمِيعَ الْحَجَاتِ﴿﴾ وَتُطَهِّرُنَا بِهَامِنْ  جَمِيعِﭐلسَّيِّئَاتِ﴿﴾ وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلىَﭐلدَّرَجَاتِ﴿﴾ وَتُبَلِّغُنَا بِهَآاَقْصىَﭐلْغَايَاتِ﴿﴾ مِنْ جَمِيعِﭐلْخَيْرَاتِ ﰱِ ﭐلْحَيَاةِ وَبَعْدَ الْمَمَاتِ﴿﴾ بِرَحْمَتِكَ يَآاَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ ﴿﴾بِحُرْمَةِ حَبِيبِكَ يَآاَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ﴿﴾ بِحُرْمَةِ جَمِيعِ اْلاَنْبِيَآءِ وَاْلاَوْلِيَآءِ ِيرِ ِيراَنِِيرِ اَعْظَمِ يَآاَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ﴿﴾ ٰامِينَ﴿﴾ وَسَلاَمٌ عَليَ الْمُرْسَلِينَ﴿﴾ وَالْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ﴿﴾Duânın Türkçe Okunuşu:        “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammed. Salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ i’ndeke a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât. Bi rahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Bi hurmeti habibike yâ erhemerrahimin Bi hurmeti cemi’l enbiyai vel evliyai piri piran piri a’zam yâ erhemerrahimin. Amin. Ve selamun alel murselin. Velhamdulillahi rebbil alemin.”
 Duânın Mânâsı:

        “Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Yüce Allah, Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bütün ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine karşılasın, bütün günahlarımızı yine bu salâvat hürmetine temizlesin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırları bize lutfeylesin. Ey merhametlilerin en merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Bütün peygamberlerinin, evliyanın ve yolumuzun büyüklerinin hürmetine kabul buyur ya Rabbi. O' nun bütün peygamberlerine selam olsun.
Hamd alemlerin rabbi olan yüce Allah'a aittir.”Yukarı Git ▲
<< Önceki Sayfa

Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Site Yöneticisinin Yorumları.